e
sv

Windows 10 Tasarım Güncellemesinden Yeni Ekran Görüntüsü

40 okunma — 13 Nisan 2021 12:21
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un mevcut en güncel işletim sistemi olan Windows 10 için büyük bir tasarım güncellemesi üzerinde çalıştığı bir süredir konuşuluyor. Konuyla ilgili sızıntılardan bir yenisi daha gerçekleşti ve Windows Terminal uygulamasının oval köşelere sahip tasarımından bir ekran görüntüsü ortaya çıktı.

2015 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan Windows 10, piyasaya sürüldüğü günden bu yana büyük bir tasarım güncellemesi almadı. Popüler masaüstü ve mobil işletim sistemlerinin oval tasarımlarına karşı son derece keskin ve köşeli bir tasarıma sahip olan Windows 10, bu nedenle kullanıcılar tarafından da eleştirilmeye başlanmıştı.

windows terminal

Bir Microsoft çalışanı tarafından önce paylaşılan sonra silinen bir tweette yer alan ekran görüntüsü, Microsoft’un tasarımını güncelleyeceği ilk uygulamanın Windows Terminal olabileceğini gösteriyor. Ekran görüntüsünde yer alan pencere kenarlarına baktığımızda Microsoft’un uygulama ekranlarının köşelerini macOS’u aratmayacak seviyede ovalleştireceğini gösteriyor.

Yine de Microsoft henüz Sun Valley kod adına sahip güncelleme ile ilgili bir önizleme sürümü yayınlamadığından şu an için yukarıda yer alan ekran görüntüsü de dahil olmak üzere ortaya çıkan herhangi bir sızıntının kesin olarak Windows 10’a geleceğinin bir garantisi olmadığını hatırlatalım. Ancak sızıntılar değişiklikleri garanti etmese de Microsoft’un tasarımı ovalleştirme isteğinin bir göstergesi kabul edilebilir.

Kaynak : https://www.windowslatest.com/2021/04/13/new-leak-confirms-windows-10-app-windows-are-getting-rounded-corners/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli