e
sv

Türkiye’nin Yerli Online Eğitim Platformu xBowtie ABD Eğitim Pazarına Hazırlanıyor !

259 okunma — 21 Aralık 2020 17:20
avatar

Teknobo

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’nin Yerli Online Eğitim Platformu xBowtie ABD Eğitim Pazarına Hazırlanıyor ! Samet Baki Bayram İle Röportaj !

xBowtie Nedir ?

xBowtie, birbirinden farklı konularda 1000’den fazla kurs seçeneği ile on binlerce öğrenciye eğitim veren dünya’nın en popüler uzaktan eğitim platformlarından biridir. Platformda hali hazırda her yaş ve kategoriye hitap eden kurslar mevcut. İçerisinde yazılımdan e-ticaret’e, siber güvenlik’ten kişisel gelişim’e kadar birçok kategoride kurs alma imkanınız mevcut. Kurucusu ve geliştirici Samet Baki Bayram’ın 2021 sonuna kadar yapılacak olan tüm gelişmeleri paylaşıma sundu.

xBowtie Büyüyor

Platformda bulunan eğitmen sayısı gün geçtikçe artıyor ve 2021’de tamamıyla eğitim konusunda her alanda hizmet verebilen bir platform haline gelecek. Sürekli güncellenen sistemiyle birlikte kolay kullanım sunan bir altyapıya sahip olan xBowtie ekibi hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Sitede kurs oluşturan eğitmenlerin kurs videoları ve müfredatları, içerikleri de dahil olmak üzere baştan sona incelenip belirli kriterleri karşıladığında yayınlanıyor. Buda hizmet kalitesi anlamında farkını fazlasıyla öne koyuyor.

xBowtie Yurt Dışında Kullanılıyor

Türkiye dışında ABD’de aktif olarak kurs yayınlamaya imkan sunan xBowtie’da birçok ABD pazarına özgün kurslar mevcut. Hali hazırda yabancı öğrencilere sahip ve öğrenciler platformdan çok memnun. Büyük güncellemeler ile piyasaya damgasını vuracak olan xBowtie yurtdışı hizmetleri içinde büyük gelişmeler vaat ediyor. Kullanıcı odaklı bir altyapı geliştiren xBowtie yakında tüm alanlarda hizmet verecek.Bunla birlikte büyük yenilikler gelicegini belirtmekte fayda var.

xBowtie’ye Chat Özelliği Geliyor

Yeni gelecek güncellemeleri ile hız kesmeyen xBowtie yaptığı açıklama ile 2021 yılında gelişmiş chat sistemini aktif edeceğini duyurdu. Hali hazırda olan sistemde eğitmen-öğrenci arasındaki iletişim sitedeki soru sor kısmı ile veya eğitmenin oluşturdugu whatsapp grupları ile olmaktaydı. Fakat geliştirmesi devam eden yapay zekalı chat sistemi ile bu sorun ortadan kalkacak. Her kursun kendisine özel chat grupları olacak. Bu sistemde yapay zeka entegre edilmiş olup benzeri olmayan özellikler ile karşımıza çıkacak. Bilgi sistemleri, duyuru sistemleri ,otomatik yapay zeka algoritması ile kullanıcı odaklı en iyi hizmeti verme amaçlı bir sistem hazırlanıyor. Emsali olmayan bu sistem 2021 yılında xBowtie’da aktif olarak kullanıma sunulacak.Ve Emsali olmayan bir sistem haline gelicek.

xBowtie E-Kitap Özelliği Gelicek

xBowtie’da gelişen teknolojiye ayak uydurup eğitmenlerin kurs paylaşması dışında yazarların kendi kitaplarını dijital olarak paylaşıp kullanıcılara sunabileceği online bir altyapı geliştiriyor. Tamamen sıfırdan hazırlanan bu sistem 2021 yılında aktif olması bekleniyor. Yine kullanıcı odaklı bir sistem geliştirilmekte olup kitap severleri dijital ortamda buluşturmak için büyük bir adım olacak. Bu sistem yurt dışında kullanıma açık olması bekleniyor.

 xBowtie’ın Diğer Online Eğitim Platformlarından Farkı Nedir ?

 1. Gelişmiş altyapısı ile her zaman müşteri memnuniyeti anlayışını benimseyerek çalışıyorlar. Sistemin en önemli özelliği kayıt olan eğitmenlerin içerik onayına gönderdiği kursları inceleyen büyük bir ekip var. Gönderdiğiniz içeriğin müfredatı ve kurs videolarını inceleyen ekip , kursu alan kişinin memnun olmayacağı en ufak bir detay bulursa kursu yayınlamıyor veya herhangi yasal olmayan bir konu kurslarda onay almıyor. Kursun onay alması için belli başlı kriterler mevcut. Ses ve görüntü kalitesi, diksiyon, bilgilerin doğruluğu ve müfredat. Yani kısacası tüm kurslar detaylı bir incelemeden geçiriliyor. Bu da kurs alan öğrencilerin memnuniyetsiz kalma oranını sıfıra düşürüyor denilebilir. Diğer platformlara karşın xBowtie bu özelliği ile öne geçiyor.
 2. Kurucusu ve yönetimini Samet Baki Bayram’ın yaptığı xBowtie firması tamamen yerli. 2021 yılında gelecek büyük güncellemeler ile globalleşecek, xBowtie ülkemizi temsil etme yolunda hız kesmeden devam ediyor.
 3. xBowtie’da eğitmen olup para kazanabilirsiniz. Eğer herhangi bir alanda uzmanlığınız varsa xBowtie.com üzerinden üyelik oluşturup kurs oluşturabilirsiniz, satışlardan yüksek gelir elde edip kendi kitlenizi kısa sürede oluşturabilirsiniz.
 4. Ömür boyu kullanım! Tek sefer ödeme ile tüm kurslara ömür boyu sahip olabilirsiniz. Eğitmen kursunu silip yayından kaldırsa bile kursu satın alan öğrenciler kursa ömür boyu erişebilir. xBowtie’da satın aldığınız her kurs ömür boyu erişim garantilidir.Eğitmenler ile soru cevap kısmından kurslar hakkında takıldığınız kısımları sorabilir kursları değerlendirebilirsiniz.

xBowtie’deki Tüm Ücretsiz Kurslar İçin Makalemizi İnceleyebilirsiniz.

Samet Baki Bayram ile yaptığımız röportajda söylediklerine göre yeniliklerin bunlarla sınırlı kalmayacağını sürpriz yenilikler ve özellikler geleceğini bildirdi.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli