e
sv

Türkiye'deki Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

68 okunma — 18 Kasım 2020 09:06
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Medya takip platformu Ajans Press, Statista’nın 2019 yıl sonu verilerinden elde ettiği bilgiler ile Türkiye ve dünyadaki akıllı telefon kullanım oranları hakkında önemli veriler paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcı sayısı 45 milyonu bulmuş durumda. İtalya, İspanya gibi Avrupa’nın öne çıkan ülkeleri, akıllı telefon kullanıcı sayısında Türkiye’nin gerisinde kaldı.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, toplamda 851 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olmaya devam ediyor. Çin’i, 346 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile Hindistan, 260 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile ABD takip ediyor.

akıllı telefon kullanımı

En fazla akıllı telefon kullanıcısına sahip 10 ülke

Çin – 851 milyonHindistan – 346 milyonABD – 260 milyonBrezilya – 97 milyonRusya – 95 milyonEndonezya – 84 milyonJaponya – 73 milyonAlmanya – 66 milyonMeksika – 65 milyonBirleşik Krallık – 55 milyon

Paylaşılan verilere baktığımızda ülkelerin akıllı telefon kullanım oranlarının -Almanya ve Birleşik Krallık hariç- hala “nüfusun tamamına yakını” diyebileceğimiz seviyeye gelmediğini görüyoruz. Bu da, özellikle Çin ve Hindistan gibi büyük nüfuslu ülkelerde akıllı telefon pazarının hala doyum noktasına ulaşmadığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Avrupa ve ABD pazarında akıllı telefon kullanım oranının epey yüksek olduğu görülüyor. Üreticiler, bu pazarlarda bulunup hala bir akıllı telefona sahip olmayanları da akıllı telefon kullanıcısı haline getirmek için ilerleyen dönemlerde gençlere ve yaşlılara hitap eden cihazlar ile karşımıza çıkabilirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli