e
sv

Trump; Twitter, Facebook ve Google'a Dava Açıyor

16 okunma — 07 Temmuz 2021 21:36
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. başkanı Donald Trump, 6 Ocak’ta gerçekleşen Kongre baskınının akabinde hesaplarını kapatan sosyal medya platformlarına meydan okudu. Trump; Twitter, Google, Facebook ve bu şirketlerin CEO'ları Mark Zuckerberg, Jack Dorsey ve Sundar Pichai’ya dava açacağını açıkladı.

Trump, yaptığı açıklamada, söz konusu platformların hesaplarını kapatmak suretiyle kendisine sansür uyguladıklarını belirterek “Davamız, bu sansürün yasa dışı olduğunu, anayasaya aykırı olduğunu ve tamamen Amerikan karşıtı olduğunu kanıtlayacaktır. Yasağın sona ermesini, susturmanın durdurulmasını ve çok iyi bildiğiniz kara listeye, sürgüne ve iptale son verilmesini talep ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Facebook Hesabı En Erken 2023'te Açılacak

mark zuckerberg

ABD’de 6 Ocak 2021 tarihinde Amerikan Kongre Binası'na gerçekleştirilen baskının ardından Donald Trump’a ait Facebook, Twitter ve Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya hesabı kapatılmıştı.

Facebook, Trump'ın hesaplarına uygulanan yasağın 2 yıl daha devam edeceğini ve hesapların 7 Ocak 2023 tarihine kadar kapalı kalacağını açıklamıştı. Sosyal medya devi, açıklamasında Trump’ın hesaplarının yalnızca “kamu güvenliğine yönelik risk azaldığında” açılabileceği belirtmişti

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/abd/202107071044912336-eski-abd-baskani-trump-twitter-google-ve-facebooka-dava-aciyor/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli