e
sv

Toyota Hilux'un 3 Km Yüksekten Boşluğa Bırakıldığı Anlar

30 okunma — 18 Haziran 2021 13:54
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube'da paylaştıkları otomobil videoları ile milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran “WhistlinDiesel” isimli bir kanal, Toyota'nın ikonik arazi aracı Hilux'la eğlenceli bir test gerçekleştirdi. Daha önce Volvo'nun yaptığı gibi aracı metrelerce yüksekten boşluğa bırakan YouTube kanalı, böylelikle aracın dayanıklılık kabiliyetinin sınırlarını zorlamış oldu.

WhistlinDiesel, Toyota Hilux'u boşluğa bırakmak için ağır yük taşıma işlerinde kullanılan “Kaman K-Max” helikopterlerinden kiraladılar. Aracı önce 60 metre yüksekten boşluğa bırakan ekip, ikinci bir deneme daha yaptı. Bu kez yerden tam 3 kilometre yükseğe çıkarılan Toyota Hilux, yere düştüğünde adeta “gözleme” gibi görünüyordu.

Toyota Hilux'un 3 kilometreden serbest düşmeye bırakıldığı anlardan bir kare

Toyota Hilux

YouTube kanalının ilk denemesinde 60 metreden boşluğa bırakılan Hilux, motor gibi ağırlıkların ön tarafta bulunması nedeniyle kaput üstüne doğru düşüyor. Bu da aracın akordeon gibi büzülmesine, tekerlerin birbirlerine yakınlaşmasına yol açıyor. Yani aracın şasi ve genel çerçevesi, bu düşme sonrasında bozuluyor. Ancak esas gösteri, Hilux'un 3 kilometre yüksekten bırakılmasıyla başlıyor.

Kaynak : https://www.motor1.com/news/514736/toyota-hilux-dropped–from-helicopter/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli