e
sv

Spotify, Sesli Kitap Özelliğini Test Etmeye Başladı

42 okunma — 27 Ocak 2021 13:39
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popüler müzik platformu Spotify, geçtiğimiz pazartesi günü platformda Sesli Kitap denemelerine başladı. Şirket, henüz resmi bir açıklama yapmasa da klasik edebiyattan 9 farklı eseri, başarılı ustaların seslendirmeleri ile kullanıcılara sundu.

Spotify, sadece eserlerin sesli versiyonlarını sunmakla kalmamış, aynı zamanda ünlü Harvard profesörü Glenda Carpio'nun eserler hakkında yaptığı eleştirilere de yer vermiş. 

Spotify, Audible'a yeni rakip olabilir

spotify

İşveç merkezli şirket, geçtiğimiz yılda Harry Potter at Home adlı eserin seslendirmelerini platform üzerinden paylaşmış ancak sesli kitap piyasasında beklediği etkiye sahip olamamıştı. 9 farklı eserin yer aldığı yeni bir girişim ile birlikte Spotify, Amazon’un Audible adlı sesli kitap platformuna rakip olacak gibi görünüyor. 

Yeni özellik, hem Premium hem de ücretsiz kullanıcılara doğrudan sunuluyor. Ancak bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve Spotify’ın bu özelliği kalıcı hale getirip getirmeyeceğinin belli olmadığını söylemekte fayda var. 

Spotify Sesli Kitap özelliğine eklenen kitaplar: 

Mary Shelley,  Frankenstein / Seslendirme: David DobrikFrederick Douglass, Özgürlük Yolu: Amerikalı Köle / Seslendirme:  Forest WhitakerKate Chopin, Uyanış / Seslendirme: Hilary SwankJean Toomer, Cane / Seslendirme: Audra McDonaldCharles Dickens, Büyük Umutlar /  Seslendirme: James LangtonNella Larsen, Passing / Seslendirme: Bahni TurpinStephen Crane, Kanlı Madalya / Seslenirme: Santino FontanaKaynak : https://www.thurrott.com/music-videos/spotify/246682/spotify-is-testing-free-audiobooks

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli