e
sv

PES21 İkinci Etap eMilli Takım Seçmeleri Başlıyor

215 okunma — 11 Ocak 2021 21:00
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemizi FIFA (EA Sports) ve Pro Evoloution Soccer (Konami) video futbol oyunları platformlarında temsil edecek ve Milli formayı efutbol alanında giymeye hak kazanacak oyuncuların belirleneceği eMilli Takım seçmeleri PES ikinci etabı ile devam ediyor.

2020-2021 sezonunda FIFA’nın düzenleyeceği eNations Cup ve UEFA’nın düzenleyeceği eEuro 2020 turnuvalarında ülkemizi temsil edecek olan eMilli Takım'da yer almaya hak kazanacak oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu’nun organize ettiği seçmelerle belirlenecek.

Nasıl kayıt olunur?

İki aşamalı olarak planlanan seçmeler kapsamında çeyrek final seviyesine kadar tek maç usülü elemeler yapılacak olup; çeyrek final, yarı final ve final turları ise çoklu maçlar üzerinden organize edilecek ve ülkemizi 2020-2021 sezonunda eMilli Takım seviyesinde temsil edecek oyuncular belli olacak.

Seçmelere katılmak isteyen oyuncuların kayıtları buradaki bağlantı üzerinden toplanacak ve her katılımcı turnuva ağacındaki rakibiyle eşleşerek elemelere katılacak.

PES21 başvuruları, 17 Ocak tarihine kadar devam edecek:

PES21 ilk seçmelerinde Büyük finale katılmaya hak kazanan Emir Ünal, Abdullah Alnıaçık ve Erman Gökdemir’e rakip olacak isimlerin belirleneceği PES21 ikinci etap seçmelerinin kayıtları 17 Ocak’a kadar devam edecek.

FIFA eMilli Takımımız, eNations Cup grup elemelerinde başarılı olduğu takdirde Danimarka’da düzenlenecek finallere katılmaya hak kazanacak. Aynı şekilde Pro Evolution Soccer (PES) eMilli Takımımız, eEuro 2020 grup elemelerinde başarılı olursa ülkemizi İngiltere’de düzenlenecek turnuvada temsil etme şansı yakalayacak.

eMilli Takım seçmeleri takvimi:

Pro Evolution Soccer (Konami) Seçmeleri

2. Tur

11 Ocak – Başvuru ve Kayıtların Başlaması17 Ocak – Son Başvuru Tarihi18 Ocak – Eşleşme Duyurularının Yapılması19 Ocak – Seçmelerin Başlaması20 Ocak – Seçmelerin Bitişi21 Ocak – İkinci Tur Seçmelerinden Büyük Finale kalan adayların duyurulması

Büyük Final

29 Ocak – Büyük Final30 Ocak – PES21 eMilli Takım oyuncularının duyurusu

FIFA (EA Sports) Seçmeleri

1. Tur

16 Ocak – Başvuru ve Kayıtların Başlaması28 Ocak – Son Başvuru Tarihi29 Ocak – Eşleşme Duyurularının Yapılması30/31 – Ocak Seçmelerin Başlaması1 Şubat – İlk Tur Seçmelerinden Büyük Finale kalan adayların duyurulması

2. Tur

2 Şubat – Başvuru ve Kayıtların Başlaması9 Şubat – Son Başvuru Tarihi10 Şubat – Eşleşme Duyurularının Yapılması11/12 – Şubat Seçmelerin Başlaması15 Şubat – İkinci Tur Seçmelerinden Büyük Finale kalan adayların duyurulması

Büyük Final

18/19 Şubat – Büyük Final22 Şubat – FIFA21 eMilli Takım oyuncularının duyurusu

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli