e
sv

O Ses Türkiye'ye Bir Telif Davası Daha

108 okunma — 03 Mart 2021 13:50
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Acun Ilıcalı'nın TV8'de yayınlanan O Ses Türkiye isimli programı, bir kez daha mahkemelik oldu. Daha önce Demet Sağıroğlu ile besteci Görol Ağırbaş'ın “Arnavut Kaldırımı” isimli şarkının izinsiz bir şekilde 16 kez kullanılmasıyla açılan davaya benzer bir şikayet, bu kez de 1988 yılında hayatını kaybeden besteci Necdet Koyutürk'ün mirasçıları tarafından yapıldı. Şikayete konu olan şarkı ise “Papatya“ydı.

Koyutürk'ün mirasçılarına göre O Ses Türkiye'nin 2019 yılı sezonunda, Hayal Hazan Dönen isimli bir yarışmacı bu şarkıyı seslendirmiş, bunun için izin almamaya ek olarak da şarkının sözlerini değiştirmişti. Erdener Koyutürk isimli mirasçıya göre yapılan değişiklikler eserin orijinalliğini bozarken, Acun Medya Prodüksiyon da kendilerine telif bedeli ödemesi yapmamış. 

Acun Medya Prodüksiyon, büyük ihtimalle para cezası ödeyecek

O Ses Türkiye

Acun Medya Prodüksiyon, daha önce Arnavut Kaldırımı nedeniyle açılan davada haksız bulunmuş ve taraflara, 55 bin 200'er TL ödemek zorunda kalmış, bu tutara 7 yıllık faiz de eklenmişti. Haliyle bu davada da benzer bir durumun yaşanması ve Acun Medya Prodüksiyon'ün para cezasına çarptırılması bekleniyor. 

Konuyla ilgili olarak ne Acun Ilıcalı ne de Acun Medya Prodüksiyon tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/acun-ilicali-ya-bir-telif-davasi-daha,936707

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli