e
sv

Hidroelektrik Santralinde Bitcoin Madenciliği Başladı

9 okunma — 10 Temmuz 2021 16:42
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’nin New York eyaletinde 1897’den beri faaliyet gösteren Mechanicville Hidroelektrik Santrali, 100 yıldır sürdürmekte olduğu elektrik üretimi sektöründe kendisine yeni bir kazanç kapısı açtı. Santral, ürettiği elektriğin bir kısmıyla Bitcoin madenciliği yapmaya başladı.

Santralin sahibi, Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, tesis hakkında “Bunun dünyanın hala çalışan en eski yenilenebilir enerji tesisi olduğunu düşünüyoruz.” diyerek tesisin Bitcoin madenciliğinden elde ettiği gelirin, elektriği National Grid’e satmaktan daha kazançlı olabileceğini düşünerek madencilik yapmaya başladığını söyledi.

Şirkete göre madencilik elektrik satışından çok daha kârlı:

bitcoin madenciliği

National Grid’e enerji satışı yaparak kilovat saat başına 3 cent kazanan şirketin CEO’su Besha, Bitcoin madenciliğinin üç kat fazla kazanç sağladığını belirtiyor. Şu anda yaptıkları madenciliğin deneysel aşamada olduğunun altını çizen Besha, kripto para piyasasındaki volatiliteden dolayı, ürettikleri coin’lerin bir kısmını sattıklarını ifade etti.

Bitcoin madenciliği yüklü miktarda enerji ve çok sayıda güçlü ekipmana ihtiyaç duyan bir işlem. Ancak ihtiyaç duyulan bu enerji yenilenebilir kaynaklardan elde edildiği sürece üretim oldukça kazançlı bir hâle geliyor. CEO Besha da Bitcoin madenciliğini yenilenebilir enerjiyle yapmanın, madencilik için en iyi yöntem olduğunu vurguluyor.

Kaynak : https://uzmancoin.com/100-yillik-santral-bitcoin-madenciligine-basladi-elektrik-satmaktan-karli/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli