e
sv

Evden Çalışanlar İçin Tasarlanan Whiteboard Duyuruldu

21 okunma — 17 Haziran 2021 19:35
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, özellikle pandemi süresince uzaktan çalışmak zorunda kalan ya da hali hazırda uzaktan çalışan insanların işlerini kolaylaştırmak adına çeşitli uygulamalar ve yazılımlar tanıtıyor. Bu yazılımlardan ve uygulamalardan en yenisi ise hibrit çalışma için güncellenen “Microsoft Whiteboard”.

Pandemi öncesinde özellikle grup halinde çalışan kişiler, düzenli olarak yaptıkları projelerin durumlarını görmek, yol haritalarını daha iyi anlamak ve eksikleri görebilmek için ortaklaşa bir şekilde panolar hazırlardı. Artık bu durumu evlerinden çıkmadan güvenli bir şekilde Microsoft Whiteboard ile yapabilecekler.

Evden ortaklaşa çalışmak için gereken her şey

Microsoft Whiteboard sayesinde ekip olarak çalışan takımlar, görsel olarak planlama yapabilmek için birlikte panolar hazırlayabilecek. Bu sistem “Microsoft Teams” dahil bütün Microsoft yazılımları ve uygulamaları ile ortaklaşa çalışabilecek.

Microsoft’un mağazasından bulunan ‘Whiteboard’ uygulamasına benzer bir şekilde çalışan bu sistemin farkı ise birden fazla kişinin aynı anda rahatça pano üzerinde çalışabilmesi için tasarlanmış olması. Takımın rahat çalışabilmesi tıpkı yüz yüze hazırlanan panolardaki gibi yapışkan notlar, lazer ile gösterme ve her kullanıcı için farklı imleç ayarlama gibi özellikler mevcut.

Whiteboard uygulaması, Microsoft’un diğer bütün uygulamaları ile sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabiliyor ve bu sayede sahip olduğunuz Word dosyasını ya da OneDrive üzerindeki dosyanızı panoya rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

Uzaktan çalışmanın eksiklerini gideren bir uygulama

Whiteboard kullanım alanları

Bazı şirketler özellikle pandemi dönemi ile artan evden çalışma durumunu, çalışan performansı ve verimlilik açısından faydalı bulup devam ettirme kararı vermişti. Uzaktan çalışmanın ilerleyen dönemlerde yaygınlaşması beklenirken Microsoft’un bu duruma uyum sağlayarak uzaktan çalışma ya da hibrit (belirli durumlarda hem uzaktan hem yüz yüze çalışma) çalışmaya uygun sistemler tanıtması, Microsoft’un geleceğe yönelik planları olduğunu ve bunların üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Bu konuda Microsoft tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde, “Kullanıcılarımızdan sürekli olarak uzaktan çalışmanın geliştiğini ve daha rahat olmaya başladığını ancak hiçbir zaman yüz yüze olduğu gibi ortaklaşa çalışamadıkları hakkında şikayetler alıyorduk. Microsoft Whiteboard sayesinde artık kullanıcılarımız rahatça istedikleri zaman istedikleri yerde bu ihtiyaçlarını karşılayabilecek.”.

Kaynak : https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/meet-the-new-microsoft-whiteboard-designed-for-hybrid-work/ba-p/2445539

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli