e
sv

BMW Motorrad, Yeni Motosikletleri R 18’i Tanıttı

32 okunma — 20 Ocak 2021 11:25
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni motosiklet serisine büyük yatırımlar yapmaya başlayan BMW Motorrad, yeni sürücüler için farklı ve ilgi çekici tasarımlara sahip modeller üretmeye devam ediyor. 

Şirket, son olarak Kingston Custom ile ortaklaşa hazırladıkları özel R 18 model motosikleti kullanıcılara sundu. Tamamen retro bir tasarıma sahip olan yeni R 18, SoulFuel serisinin üçüncü modeli olarak karşımıza çıkıyor. 

“R 18, kariyerimin en etkileyici projesi” 

BMW R 18

Kingston Custom’ın sahibi Dirk Oehlerking, hala geliştirme aşamasında olan bu model için el yapımı gidonlar ve özel bir çamurluk ile gövdeyi daha klasik bir hale getirdiğini belirtiyor. Motosikletin selesi orjinal halini korurken, egzoz da yine Kingston Custom tarafından elden geçirilmiş. Yeni modelin farklı bir görünüme sahip olmasını sağlayan bir diğer yenilik ise tamamen değiştirilen far grubu olmuş. 

BMW R 18

Oehlerking, kariyerinin en etkileyici projesi olarak adlandırdığı R 18 için şu ifadelerde bulundu; “BMW R 18 o kadar güzel detaylara sahipti ki, birçok orjinal parçayı olduğu haliyle bırakmak zorunda kaldım. R18, benim için büyük anlam ifade ediyor. BMW Motorrad’ın bana duymuş olduğu güven benim için çok önemliydi.”

Kaynak : https://designtaxi.com/news/412951/BMW-Motorrad-Unveils-Sophisticated-Art-Deco-Style-R18-Motorcycle/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli